Paveikslai

Dažymas – tai dažų, pigmentų, spalvotų ar kitų terpių [1] pritaikymas kietam paviršiui (pagrindo pagrindui). Medžiaga dažniausiai naudojama pagrindui su teptuku, tačiau gali būti naudojami kiti įrankiai, tokie kaip peiliai, kempinės ir abrikosai.

Tapyba yra kūrybinės išraiškos būdas, o formos yra daug. Piešimas, gestas (kaip gestų tapyboje), kompozicija, pasakojimas (kaip apibūdinamasis menas) arba abstrakcija (kaip abstraktaus meno), be kitų estetinių būdų, gali parodyti ekspresyvų ir koncepcinį praktiko ketinimą. Tapyba gali būti natūrali ir reprezentacinė (kaip natiurmortas ar kraštovaizdžio tapyba), fotografinė, abstrakčioji, pasakojimo, simbolinė (kaip simbolistų meno), emocijų (kaip ekspresionizmo) ar politinio pobūdžio (kaip ir aristymizmas).

Tapybos istorijoje Rytų ir Vakarų meno srityje dominuoja dvasiniai motyvai ir idėjos. Tokios tapybos pavyzdžiai yra nuo meno kūrinių, vaizduojančių mitologinius figūras ant keramikos, iki Biblijos schemų, pateiktų vidinės Sistinės koplyčios sienose ir lubose, į scenos iš Budos gyvenimo ar kitų Rytų religinės kilmės vaizdų.

Meno sąvoka “tapyba” apibūdina veiksmą ir jo rezultatus. Paveikslų parama apima tokius paviršius kaip sienos, popierius, drobė, medis, stiklas, lakas, molis, lapai, varis ir betonas, o tapyboje gali būti daugybė kitų medžiagų, įskaitant smėlį, molio, popieriaus, gipso, aukso lapus kaip objektai. Terminas “tapyba” taip pat naudojamas ne menui kaip bendra amatininkų ir statybininkų prekyba. Spalva ir tonas yra tapybos esmė, o ritmas yra muzikos esmė. Spalva labai subjektyvi, tačiau turi pastebimo psichologinio poveikio, nors ji gali skirtis nuo vienos kultūros iki kito. Juodasis yra susijęs su gedulais Vakaruose, bet Rytuose yra baltas. Kai kurie dailininkai, teoretikai, rašytojai ir mokslininkai, įskaitant Goethe, [3] Kandinskis [4] ir Niutonas [5] parašė savo spalvų teoriją.

Be to, kalbos naudojimas yra tik spalvų ekvivalento abstrakcija. Pvz., Žodis “raudona” gali apimti daugybę variantų nuo grynos raudonos matomos šviesos spektro. Nėra formalizuotos skirtingų spalvų registro tokiu būdu, kad būtų susitarta dėl skirtingų muzikos įrašų, tokių kaip F arba C♯. Tapytojui, spalva nėra tiesiog padalinta į pagrindinius (pirminius) ir išvestus (papildomus ar mišrius) spalvas (pvz., Raudoną, mėlyną, žalią, rudą ir tt).

Dailininkai praktiškai susiduria su pigmentais [6], todėl “mėlynas” tapytojui gali būti bet koks bliuzas: ftalocianino mėlynas, prūsų mėlynas, indigas, kobaltas, ultramarinas ir kt. Psichologinės ir simbolinės spalvos reikšmės nėra, tiesą sakant, tapybos priemonės. Spalvos tik papildo potencialą, gautą kontekste reikšmių, ir dėl to, tapyba yra labai subjektyvus. Muzikoje gana aiškus garsas (kaip ir C pastaba) yra panašus į “šviesą” tapyboje, “atspalvį” į dinamiką, o “spalva” – tai tapyba, nes muzikos instrumentų specifinis timbras yra muzika. Šie elementai nebūtinai sudaro melodiją (muzikoje); o jie gali pridėti skirtingus kontekstus.

Parodo solisto trombonų puintillistinę tapybą.
Cirko Sideshow (prancūzų: Parade de cirque), Georges Seurat, 1887-88
Netradiciniai elementai
Šiuolaikiniai menininkai žymiai išplėtė tapybos praktiką, kaip vieną pavyzdį, koliažą, kuris prasidėjo kubizmu ir nenuilstant tiesia prasme. Kai kurie šiuolaikiniai tapytojai turi skirtingas medžiagas, tokias kaip smėlis, cementas, šiaudai ar mediena. Tai pavyzdžiai yra Jeanas Dubufetas ir Anselmas Kieferis. Yra auganti menininkų bendruomenė, naudojanti kompiuterius “dažyti” spalvą į skaitmeninį “drobė”, naudojant programas, tokias kaip “Adobe Photoshop”, “Corel Painter” ir daugelis kitų. Šie vaizdai gali būti spausdinami ant tradicinio drobės, jei reikia.

Paveikslų reprodukcijos

Ritmas
Ritmas svarbus tapybai, kaip ir muzikoje. Jei ritmas apibrėžiamas kaip “pauzė, įtraukta į seką”, tuomet paveikslai gali būti ritmo. Šie pauziai leidžia kurti jėgą įsikišti ir pridėti naujų kūrinių formos, melodijos, spalvos. Formos ar bet kokios rūšies informacija yra labai svarbi konkrečiame meno kūrinyje, ir tai tiesiogiai veikia šio darbo estetinę vertę. Taip yra todėl, kad estetinė vertė priklauso nuo funkcionalumo, t. Y. Suvokimo laisvė (judėjimas) yra suvokiamas kaip grožis. Laisvas energijos srautas meno, taip pat kitų “techne” formų dėka tiesiogiai prisideda prie estetinės vertės.

You may also like...