Būrelis

Programavimo būrelis vaikams – nuo kokio amžiaus verta pradėti?

 

Dabartinė jaunoji karta jau gimė ekranų amžiuje ir dalis to, kaip jie pažina pasaulį, yra būtent naudojantis kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetėmis. Tiesa ta, jog technologijų savo vaikams neapribosime – tai tiesiog neįmanoma, o ir daryti tai nėra naudinga. Technologijos turi svarbų vaidmenį šiandieniniame gyvenime, todėl vietoj to, kad apribotume savo vaikus nuo jų – verčiau mokykime naudotis jomis atsakingai ir efektyviai jau nuo jauno amžiaus. Šiandien galima vis daugiau papildomų užsiėmimų ir kursų, kurie yra susiję su tehcnologijomis. Vaikų būrelis, kurio metu jie gali mokytis įvairių techninių dalykų, atneša didelę naudą, tiek mokantis naujų įgūdžių, tiek ugdant ir kitas asmenines savybes.

burelis

Nėra reikalo ilgai delsti prieš paraginant vaikus rinktis technologinius užsiėmimus, vien dėl to, kad vyresnei kartai jie gali pasirodyti per sudėtingi. Dabartiniai vaikai geba kur kars greičiau perprasti visas technologijas, net ir naujai besikuriančias, mat naudodamiesi tomis technologijomis nuo mažens, jie jau turi bazinį supratimą apie jų veikimą. Šie gabumai atveria plačias galimybes ir perspektyvas ateičiai. Dėl šios priežasties, verta savo vaikus pasiūlyti technologinį užsiėmimą vos pradėjus lankyti mokyklą, mat toks būrelis gali ženkliai prisidėti ir prie mokykloje mokomų dalykų rezultatų pagerinimo. Vienas iš plačiausiai pritaikomų užsiėmimų yra programavimo burelis vaikams.

 

Programavimo mokymasis atneša daugybę naudų, kurios toli gražu neapsiriboja vien išmokimu rašyti kodą, kuria nors pasirinkta programavimo kalba. Vaikų būrelis, kurio metu mokoma programavimo, tačiau tuo pačiu yra kuriamas ir realus projektas, vaiku suteikia esmines žinias apie tai, kaip realiam gyvenime yra įgyvendinami net ir didesni, kur kas sudėtingesni projektai. Toks būrelis taip pat lavina analitnį mąstymą, ragina kūrybiškai spręsti problemas, na, o būvimas tarp bendraamžių, kurie turi tokį patį hobį – dar ir gerina socialinius įgūdžius, leidžia vaikui pilnai atsiskleisti bendraminčių aplinkoje.

 

Kalbant apie tolimesnes, ateities perspektyvas, programavimo būrelis suteikia esminius gebėjimus, kurie vėliau pasitarnaus kuriant karjerą. Dabartinė jaunoji karta privalės gebėti naudotis technologijomis ir jas valdyti, jei norės išlikti konkurencingi darbo rinkoje. Jau dabar dauguma darbų reikalauja esminių IT žinių, o ateityje ši tendencija tik didės. Todėl vaikų būrelis, kurio metu jie gali papildomai mokytis šių gebėjimų, tuo pačiu ugdant save, kaip asmenybę, yra vienas geriausių variantų, siekiant paruošti savo vaiką ateičiai.

 

Išvardintos priežastys nepalieka abejonių – rinktis technologinius ir programavimo būrelius vaikams tikrai verta. Vaikai yra imlūs technologijoms, todėl nereikia bijoti leisti jiems mokytis jų kūrimo ir pritaikymo jau nuo pradinių klasių. Suteikdami galimybę jiems lankyti tokius užsiėmimus, neabejotinai prisidedate prie šviesesnės ir užtikrintesnės savo vaiko ateities.

You may also like...