Briketai

Biomasės briketai, daugiausia pagaminti iš žalių atliekų ir kitų organinių medžiagų, dažniausiai naudojami elektros gamybai, šilumai ir maisto ruošimui. Šiuose suspaustuose junginiuose yra įvairių organinių medžiagų, įskaitant ryžių luobelius, agurkles, žemės riešutų kevalus, komunalines kietąsias atliekas, žemės ūkio atliekas. Briketų sudėtis priklauso nuo vietovės dėl žaliavų prieinamumo. Žaliavos surenkamos ir suspaudžiamos į briketą, kad būtų galima sudeginti ilgiau ir lengviau transportuoti prekes. [1] Šios briketės labai skiriasi nuo medžio anglies, nes jos neturi didelės koncentracijos anglies medžiagų ir papildomų medžiagų. Palyginti su iškastiniu kuru, briketai gamina mažai bendrą bendrą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, nes naudojamos medžiagos jau yra anglies ciklo dalis [2].

Vienas iš labiausiai paplitusių biomasės briketų gamybos proceso kintamųjų yra biomasės džiovinimo būdas. Gamintojai gali naudoti grūdinimą, karbonizaciją ar skirtingą pirolizės laipsnį. Tyrėjai padarė išvadą, kad riebalavimas ir karbonizacija yra efektyviausios biomasės džiovinimo formos, tačiau naudojamas briketas lemia, koks metodas turėtų būti naudojamas [3].

Kompicija yra dar vienas veiksnys, turintis įtakos gamybai. Kai kurios medžiagos degina efektyviau, jei suspaudžiamos esant mažam slėgiui, pvz., Kukurūzų grūdėtumui. Kitos medžiagos, tokios kaip kviečiai ir miežiai-šiaudai, reikalauja didelio slėgio šilumos gamybai [4]. Taip pat yra įvairių spaudos technologijų, kurias galima naudoti. Pistoninis presas naudojamas kietų briketų gamybai įvairiais tikslais. Sraigtinis ekstruzija yra naudojama kompaktiškam biomasės naudojimui laisvose, homogeniškose briketose, kurios yra pakeistos anglimi. Ši technologija sukuria toroidinį ar pyrago tipo briketą. Briketų centre esanti skylė leidžia sukurti didesnį paviršiaus plotą ir sukurti didesnį degimo greitį [5].

Istorija
Žmonės iš Nepalo naudojosi biomasės briketais nuo anksčiau užregistruotos istorijos. Nors neefektyvus, laisvos biomasės deginimas sukūrė pakankamai šilumos maisto ruošimui ir šiltai. Pirmoji komercinė gamykla buvo sukurta 1982 m. Ir pagaminta beveik 900 metrinių tonų biomasės. 1984 m. Buvo pagaminti gamyklos, kuriose įdiegti dideli briketų efektyvumo ir kokybės gerinimo aspektai. Jie naudojo ryžių lukštų ir melasos derinį. Karaliaus Mahendros gamtos išsaugojimo fondas (KMTNC) kartu su Himalajų išsaugojimo institutu (IHC) 2000 m. Sukūrė anglies ir biomasės mišinį naudodamas unikalią riedėjimo mašiną [6].

Japonų Ogalite
1925 m. Japonija savarankiškai pradėjo kurti technologijas, kurios naudoja pjuvenų briketus, vadinamą “Ogalite”. Nuo 1964 iki 1969 m. Japonija gamybą padidino keturis kartus, įtraukdama sraigtines spaudas ir stūmoklinę spaudos technologiją. 830 ar daugiau narių įmonė egzistavo 1960 metais [reikia paaiškinimo]. Naujose šiose mašinose įdiegtos sutankinimo technologijos pagamintos didesnės kokybės briketai nei Europoje. Dėl to Europos šalys įsigijo licencinius susitarimus ir dabar gamina japonų sukurtas mašinas [7].

Cofiring
Cofiring susijęs su dviejų skirtingų tipų medžiagų deginimu. Šis procesas pirmiausia naudojamas CO2 išlakų mažinimui, nepaisant to, kad mažesnis energijos vartojimo efektyvumas ir didesnės kintamosios sąnaudos. Medžiagų derinyje paprastai yra didelė anglies dioksido spinduliuojanti medžiaga, tokia kaip anglis ir mažesnė CO2 išskirianti medžiaga, tokia kaip biomasė. Nors CO2 bus išmetamas per biomasės deginimą, išmetamas grynasis anglies kiekis yra beveik nereikšmingas. Taip yra dėl to, kad medžiaga, surinkta dėl briketų sudėties, vis dar yra anglies cikle, tuo tarpu iškastinio kuro deginimas išskiria CO2, kuris buvo atskirtas tūkstantmečius. Elektrinėse kūrenami katilai tradiciškai šildomi deginant anglį, tačiau jei būtų reikalaujama, kad katilai būtų naudojami, CO2 išmetimas sumažėtų, tuo pačiu išlaikant į katilą įvestą šilumą. Įgyvendinant cofiring reikės keletą dabartinių charakteristikų pakeitimus elektrinėms, nes tik kuro katilas būtų pakeistas. Būtinos vidutinės investicijos į biomasės briketų panaudojimą deginimo procese [8].

Cofiring yra laikoma ekonomiškai efektyviausia biomasės priemone. Didesnis degimo greitis atsiras, kai katiliniuose bus įrengta šildymo sistema, lyginant su tik biomasės deginimu. Suspaustą biomasę taip pat galima žymiai lengviau transportuoti, nes ji yra tankesnė, todėl leidžiant daugiau biomasės gabenti pervežimą, palyginti su svoriu biomasės kiekiu. Kai kurie šaltiniai sutinka, kad artimiausiu metu spręsti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos problemą gali tekti bendradarbiauti [9].

Palyginti su anglimi
Biomasės briketų naudojimas nuolat didėjo, nes pramonė suprato, kad dėl biomasės briketų naudojimo mažėja taršos nauda. Briketai suteikia didesnę kaloringumo vertę už dolerį nei anglimi

You may also like...